W dniu 15 czerwca 2018 r. na placu przy Szkole Katolickiej w Stalowej Woli odbył się Rodzinny Piknik Kocykowy. Organizatorem imprezy byli Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM oraz MOPS w Stalowej Woli. Organizacja pikniku miała na celu zwiększenie integracji mieszkańców, wzmocnienie więzi rodzinnych i sąsiedzkich wśród mieszkańców Osiedla Fabrycznego.

Piękna pogoda i moc piknikowych atrakcji przyciągnęły tłumy. Były gry i konkursy z nagrodami, fotobudka, modelowanie balonów, wspólne grillowanie i wiele, wiele innych atrakcji. Dużym powodzeniem wśród dzieci, tych małych i trochę starszych, cieszyło się stoisko fryzjerskie. Ogromnym powodzeniem cieszyła możliwość wejścia do radiowozu i przyjrzenia się z bliska policyjnym sprzętom. Były też ogromne bańki, dmuchane zjeżdżalnie i mega piłkarzyki.

Na małych sportowców czekał jeszcze konkurs na Króla Strzelców, nad którego przebiegiem czuwał dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Największe emocje wzbudził mecz towarzyski w „zbijaka” o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Ogromnym wsparciem w przeprowadzeniu Pikniku jak co roku okazali się mieszkańcy Osiedla Fabrycznego. To oni czuwali nad kiełbaskami i innymi smakołykami przygotowywanymi na grillu oraz podawali wszystkim spragnionym wodę.

Działanie „Rodzinny Piknik Kocykowy na Osiedlu Fabrycznym” zostało dofinansowane w ramach projektu: „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej” , projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Posted in Bez kategorii.