Targ Staroci zagościł na dobre na rozwadowskim Rynku. Po raz kolejny w trzecią niedzielę miesiąca w godzinach od 8:00 do 15:00 w Rozwadowie spotykają się miłośnicy antyków i handlarze starociami. Wśród wystawców pojawiają się kolekcjonerzy, pasjonaci, a także osoby, które chcą oddać niepotrzebne przedmioty w dobre ręce.

Drugi Targ Staroci odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 20 maja. Aby wziąć w nim udział i wystawić swoje zbiory na sprzedaż, należy skontaktować się z biurem Referatu Centrum Rewitalizacji pod numerem telefonu (15) 847 93 16 lub wysłać zgłoszenie na adres e-mail: mpleszka@stalowawola.pl. Regulamin dostępny jest na stronie: www.centrumrewitalizacji.pl. Sprzedający zwolnieni są z opłat targowych, a wstęp na targ jest bezpłatny.

W ubiegłym miesiącu w targu wzięło udział ponad 70 sprzedawców oraz tłumy kupujących i odwiedzających. Sama koncepcja zorganizowania wydarzenia kiełkowała od dawna w głowach Rozwadowian, jednak przez lata pomysł nie był wspierany przez włodarzy miasta. Dopiero w obecnej kadencji samorząd pochylił się nad tym pomysłem i doprowadził do jego realizacji. Głównym inicjatorem i organizatorem Rozwadowskiego Targu Staroci jest Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. W przygotowaniach pomagają również pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli z siedzibą w Rozwadowie.

Organizatorzy już dziś zapraszają zarówno kupujących jak i sprzedających do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu, a tym samy do wspierania naszej małej ojczyzny.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu  „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności, oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Posted in Bez kategorii, Rozwadów.