Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii i wróżb. Ten niezwykły czas miał miejsce we wtorek  28 listopada 2017r. , kiedy to uczniowie klas pierwszych wraz z  rodzicami i wychowawcami  spotkali się na wspólnej zabawie w ramach konkursu „Granty Fabryczne” (zadanie publiczne z zakresu rewitalizacji „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”), projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 -2020.

Dzieci zapoznały  się tradycjami i historią powstania tego święta, a następnie wróżbom nie było końca. Rodzice przebrani za magów i cyganki przepowiadali przyszłość z kart. Każdy mógł dowiedzieć się co go czeka, na co musi uważać. Do tego celu posłużyła najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku. Dzieciaki 
z niecierpliwością przekłuwały papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, wyczarowywały nad ogniem swoją szczęśliwą liczbę. Nie zabrakło również ciasteczek z przepowiednią na najbliższy rok.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami prowadzonymi przez DJ. Dużą atrakcja wieczoru była Balonowa Fotobudka, gdzie uczestnik zabawy mógł zrobić sobie zabawne zdjęcie w przebraniu, a animator wyczarował z balonika dla każdego pamiątkę – symbol Andrzejek. Pod koniec zabawy wszyscy raczyli się słodkim poczęstunkiem.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że wieczór przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabaw rodziców ze swoimi pociechami.

Autor: Małgorzata Gotfryd – realizatorka grantu na Osiedlu Fabrycznym

           

Posted in Fabryczne.