Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej ,, Partyzant” oraz Fundacja ,,Przywróćmy Pamięć” zapraszają na II Rozwadowski Piknik Militarny, który odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. w godz. od 14.00 do 20.00 na Rynku w Rozwadowie.

Ideą zapoczątkowanego w roku ubiegłym Rozwadowskiego Pikniku Militarnego jest budowanie i wzmacnianie postaw patriotycznych oraz wspólna demonstracja jedności i odpowiedzialności obywatelskiej mieszkańców naszego regionu. Celem organizatorów jest wpływ na rozwój świadomości kulturalnej i obywatelskiej mieszkańców Stalowej Woli, a także rozwijanie i pielęgnowanie tożsamości historycznej i ochrony dziedzictwa kulturowego.

W programie przewidziano wiele atrakcji. Uczestnicy będą mogli obejrzeć pojazdy militarne, pokazy broni i militariów. Do dyspozycji będzie strzelnica ASG, stoiska z publikacjami historycznymi i książkami, kiermasz antyków, staroci i militariów. Niecodzienną atrakcją będą pokazy Grup Rekonstrukcyjnych z użyciem dioram, wystawa historii Rozwadowa w Muzeum Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej „Kedyw” oraz spacery historyczne z przewodnikiem.

Na scenie wystąpią orkiestry działające przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli tj.: Chór Lasowiacy – grupa męska oraz Nadsańska Orkiestra Kameralna, a na zakończenie zagra Zespół Fever. Tradycyjnie na uczestników czekają konkursy z nagrodami i darmowa grochówka. Podczas pikniku odbędzie się również zbiórka pieniędzy na rzecz chorej Aureli.

Patronat honorowy nad Piknikiem objęli Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

„Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, projekt dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020

WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!

Posted in Bez kategorii.