W kalendarz jesiennych imprez w Stalowej Woli wpisały się już na stałe Pikniki Sąsiedzkie organizowane w ramach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ze społecznością lokalną na Osiedlu Fabrycznym. W dniu 6 października 2017 r. na placu przy Gimnazjum Katolickim odbył się już IV Piknik Sąsiedzki. Tegoroczna impreza została zaplanowana i przeprowadzona przez organizatorów społeczności lokalnej, mieszkańców Osiedla Fabrycznego – przede wszystkim rodziców dzieci uczęszczających do Klubu Wesoła Gromadka, Komendę Powiatową Policji, Restaurację McDonald’s, Klub Wolontariusza oraz Stowarzyszenie Rowerzyści ze Stali. Głównym celem pikniku była integracja mieszkańców oraz stworzenie możliwości do wzmocnienia więzi sąsiedzkich.

     Podczas pikniku odbyło się rozstrzygniecie konkursu na najlepsze ciasto piknikowe. Komisja, w skład której weszli Pani Danuta Stanilewicz Zastępca Dyrektora MOPS w Stalowej Woli, Pani Ewa Stój Kierownik Świetlicy TĘCZA oraz Pan Marek Mikliński przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji, wyłoniła zwycięzców konkursu. Atrakcyjne nagrody tj. mikser wielofunkcyjny i akcesoria kuchenne ufundowała Restauracja McDonald’s ze Stalowej Woli. Podczas pikniku prowadzone były konkursy z nagrodami dla dorosłych i dzieci z zakresu rewitalizacji i wiedzy o Osiedlu Fabrycznym oraz konkurs na temat wolontariatu prowadzony przez wolontariuszy z Klubu Wolontariusza. Atrakcję stanowiły konkurencje zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Rowerzyści ze Stali, przedstawiciela Policji i Urzędu Miasta w Stalowej Woli Referat Centrum Rewitalizacji. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać ze skręcanych balonów i malowania buziek. O poczęstunek zadbali Klubowicze Wesołej Gromadki, którzy serwowali kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz gorąca herbatę.

     Pogoda początkowo niesprzyjająca nie wpłynęła na obniżenie zaangażowania wśród organizatorów i mieszkańców Osiedla. Na zakończenie imprezy wszyscy pomagali w posprzątaniu terenu.

Organizatorzy społeczności lokalnej

Agnieszka Chruściel i Ewelina Małek

Posted in Bez kategorii, Fabryczne.