W trakcie odbywających się Dni Stalowej Woli rozstrzygnięto familijny turniej interaktywny pod nazwą Foto-Zgadula, który miał za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców na obszary rewitalizowane w mieście. Jednocześnie był on promocją miejsc spotkań lokalnych społeczności na obu osiedlach.

Rozrywkowy konkurs z nagrodami polegał na drużynowym udzielaniu odpowiedzi (za pomocą tabletów) na pytania testowe do historycznych i aktualnych zdjęć Stalowej Woli. Zagadki dotyczyły na przykład rozpoznania budynku, jego lokalizacji, przeznaczenia, czasu wykonania zdjęcia itp.  W Foto – Zgaduli udział wzięły dwu
i trzy osobowe wielopokoleniowe rodzinne zespoły.

Podczas eliminacji przeprowadzonych na osiedlach rewitalizowanych: na Fabrycznym i w Rozwadowie, wyłonionych zostało 12 drużyn, które 2 maja podczas Dni Stalowej Woli zmierzyły się w Wielkim Finale przy udziale publiczności.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, między innymi: aparaty cyfrowe z kartami pamięci i unikalne, oprawione historyczne fotografie Stalowej Woli autorstwa znanego Adama Krzykwy. Wszyscy finaliści otrzymali także  dwa przewodniki po Stalowej Woli oraz Rozwadowie i drobne upominki.

Ostatecznie w finale I miejsce zajęła drużyna „Fołciaki”, II miejsce – drużyna „Marir”, III miejsce – drużyna „Sucharki”.

Stalowowolska Foto-Zgadula to nowa odsłona turnieju Quizspotter

Quizspotter to system, który powstał w Stalowej Woli by dostarczyć nowej formy interaktywnej rozrywki, w której uczestnicy indywidualnie i drużynowo będą rywalizować ze sobą, odpowiadając na własnych smartfonach lub tabletach, na różne testowe pytania prezentowane przez animatora prowadzącego wydarzenie. Założeniem była możliwość wzięcia udziału w grze lub konkursie przez co najmniej kilkudziesięciu graczy. Koncepcja systemu została zrealizowana w latach 2015-2016 i wciąż jest rozwijana.

W grze liczą się wiedza, refleks i strategia, a przede wszystkim dobra zabawa. Każda dobra odpowiedź przybliża graczy do wygranej. Pytania, właściwe odpowiedzi
i wyniki zmagań są na bieżąco prezentowane na ekranach, zaś po zakończeniu całej rozgrywki składającej się z 21rund wyłaniany jest zwycięzca i najlepsza drużyna.

Quizspotter to rozrywka interaktywna i multimedialna, a jej atrakcyjna oprawa wizualna i dźwiękowa umożliwia uczestnikom wydarzenia zanurzenie w prawdziwym show i poczucie się jak gracz z prawdziwego teleturnieju.

Organizatorzy konkursu Foto-Zgadula: Prezydent Miasta Stalowej Woli, Urząd Miasta Stalowej Woli – Referat Centrum Rewitalizacji, Quizspotter, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Partnerzy merytoryczni: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Filip Robak prowadzący fanpage „Stalowa Wola Dawniej”.

 

 

Posted in Bez kategorii, Fabryczne.