Rusza II edycja konkursów na mikrogranty w obszarach rewitalizowanych – do zdobycia nawet 3.000 zł.

Konkursy: „Mikrogranty dla Rozwadowa” i „Granty Fabryczne” skierowane są do mieszkańców Stalowej Woli, którzy chcą zrealizować swoje pomysły na działania kulturalne, zmieniać pozytywnie otoczenie i zaangażować lokalną społeczność, np. swoich sąsiadów. Zgłaszać można działania ze wszystkich dziedzin kultury, sportu, czy edukacji. Ważne aby ich realizacja odbyła się na jednym z obszarów rewitalizowanych – na Os. Rozwadów lub Os. Fabrycznym. Mile widziane będą działania zagospodarowujące niewielkie otwarte przestrzenie osiedli rewitalizowanych (np. tereny zielone, podwórka, place zabaw).

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą liczyć na pomoc merytoryczną, promocyjną oraz w formie udostępnienia lokalu na potrzeby realizacji inicjatyw.

Budżety w obydwu konkursach wynoszą po 8.000 zł. Wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie od 500 zł. do 3.000 zł. O środki mogą się starać zarówno osoby fizyczne, jak i grupy inicjatywne, wspólnoty mieszkaniowe, nieformalne grupy z pełnoletnim przedstawicielem, fundacje, stowarzyszenia, czy związki wyznaniowe.

Wszystkich chętnych do złożenia oferty w konkursie zapraszamy na bezpłatne warsztaty pn. „Generator pomysłów”, w dniach 15-16 lutego 2018 r. Uczestnicy dowiedzą się jak wypracować pomysł na projekt, jak go dopracować, jak znaleźć sojuszników i wsparcie w jego realizacji, jak wypełnić formularz wniosku i ostatecznie- pozyskać dofinansowanie na realizację. Warsztaty poprowadzą animatorzy Centrum Aktywności Lokalnej, działający na co dzień na rzecz lokalnej społeczności i rewitalizacji miasta Lublin: Karolina Koguciuk oraz Jacek Gralczyk.

Jeśli poszukują Państwo inspiracji i ciekawych pomysłów zachęcamy również do zapoznania się z opisem przykładowych projektów zrealizowanych z funduszu mikrograntów w rewitalizowanym mieście Wałbrzych w 2017r.:

http://rewitalizacja.walbrzych.pl/ruszyl-nabor-na-mikrogranty/

http://rewitalizacja.walbrzych.pl/walbrzyskie-mikrogranty-wyzwalaja-spoleczna-energie/

Interesujące podpowiedzi można znaleźć również śledząc inicjatywy realizowane w ramach grantów przyznawanych przez Stowarzyszenie CAL:

http://centrumpaca.pl/minigranty-2/

http://centrumpaca.pl/widelcem-po-mapie-realcja-z-dwoch-pierwszych-warsztatow/

Szczegóły na temat konkursów znajdują się na profilach FB oraz na stronach internetowych organizatorów:

– „Granty Fabryczne” – www.dmowskiego11.pl

– „Mikrogranty dla Rozwadowa” – www.mbszkaplerznej.sandomierz.opoka.org.pl (zakładka Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń”)

Zadanie realizowane w ramach projektu: „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020″

 

Posted in Bez kategorii.