Podczas tegorocznej edycji „Weekendu dla zdrowia”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe, przygotowano również III Spartakiadę Stowarzyszeń. W tym roku do rywalizacji stanęło dziewięć organizacji pozarządowych, w tym: Stalowowolskie Stowarzyszenie Amazonka, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Szczególnej Troski Nadzieja, Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata, Stowarzyszenia Szansa, Stowarzyszenie Dobro Powraca, Stowarzyszenie Salowi Patrioci, Stowarzyszenie Razem w Europie.

Udział wzięły również  dwie organizacje współpracujące z Urzędem Miasta Stalowa Wola przy rewitalizacji Fabrycznego i Rozwadowa, są to Stowarzyszenie Spectrum i Stowarzyszenie Przyjazna Dłoń.

Spartakiada Stowarzyszeń jest sportową rywalizacja na wesoło mającą na celu integrację działaczy powiatowej pozarządówki. Konkurencje przygotowuje Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego. Tym razem działacze i wolontariusze rzucali piłeczką do celu, biegali z jajkiem na łyżce, rozwiązywali krzyżówkę o REWITALIZACJI, skakali w workach i maszerowali w alkogoglach.

Najlepszy wynik uzyskała reprezentacja Stowarzyszenia Razem w Europie, drugą pozycję zajęli przedstawiciele Stowarzyszenia Szansa, a na trzeciej pozycji stanęli Stalowi Patrioci. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy i zapraszamy za rok!

Każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy upominek w ramach projektu pt. „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Posted in Bez kategorii, Fabryczne.